VITO

Kad termometra stabiņš arvien biežāk sāk uzturēties virs nulles un saule maigi glāsta ar savu siltumu, cilvēki steidz baudīt dabas mošanos. Viena no vietām, kur būt tuvāk dabai ir piemājas dārziņš. Vieta, kur ar savām rūpēm un cītīgu darbu izaudzēt pašus garšīgākos, sulīgākos dārzeņus un ogas.

KĀPĒC AUDZĒT PAŠAM SAVUS DĀRZEŅUS UN OGAS:

  • Mēs iegūstam gandarījumu un prieku, redzot, kā aug pašu stādītie dārzeņi un ogas;
  • Ģimenes budžetam draudzīgs risinājums;
  • Mēs iegūstam veselīgu pārtiku, nepieciešamo vitamīnu un labas pašsajūtas devu;
  • Nav nekādu šaubu, kā tie tiek audzēti, laistīti un baroti;
  • Kopjot dārziņu tiek nodrošinātas fiziskas aktivitātes un svaigs gaiss, kas ir ļoti nozīmīgi mūsu veselībai.

Taču, lai iegūtu lielu ražu, augus nepieciešams pabarot, lai tie saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas! Lielisks risinājums ir VITO augu barība.

VITO PRIEKŠROCĪBAS:

1) SABALANSĒTAS FORMULAS PIELĀGOTAS BALTIJAS APSTĀKĻIEM

Formulu izstrāde veikta, balstoties uz Baltijā veiktajiem augsnes, klimata un agroķīmisko apstākļu pētījumiem.

2) EFEKTĪVA MIKROELEMENTU IZMANTOJAMĪBA

Pateicoties mikroelementu OEDF helātu formai, augi var vieglāk uzņemt un izmantot nepieciešamās vielas plašā pH diapazonā, tādējādi nodrošinot iedarbību un precīzāku dozēšanu.

3) ĒRTA UN EKONOMISKA LIETOŠANA

Parocīga dozēšana ar iepakojuma korķi. Augsta koncentrācija un efektivitāte sniedz finansiālu ietaupījumu.

4) ĀTRA IEDARBĪBA

 

VITO VĒSTURE

1977. gadā sadarbojoties ar Zinātņu akadēmijas bioloģijas institūtu tika izstrādāts – istabas un balkona ziedu šķidrais mēslojums VITO. Šīs Latvijā ražots produkts iemājojis daudzu cilvēku uzticību un gadiem ejot nezaudē savu aktualitāti. Šķidro koncentrēto mēslojumu receptūras ir izstrādātas Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta Augu minerālās barošanās laboratorijā un ir tieši piemērotas augu augšanas optimizācijai Latvijas apstākļos. VITO formulu izstrādājis augu minerālās barošanās laboratorijas vadošais pētnieks augu fizioloģijā, zinātniskais konsultants un bioloģijas doktors Vilnis Nollendorfs.

VITO PRODUKTU KLĀSTS

Dažādām augu kultūrām atšķiras vajadzības pēc barības elementiem. Ka arī tiem ir dažādas attīstības fāzes, augiem atsevišķos periodos var būt izteikti nepieciešams kādas vielas papildmēslojums.

Tāpēc VITO piedāvā vairākus kompleksā mēslojuma veidus, kas piemēroti atšķirīgām augu kultūrām un attīstības fāzēm.

 

 

 

VITO – 1 AUGU BARĪBA AUGŠANAS PERIODAM (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Veicina augu augšanas perioda optimālu norisi, attīstību, spēcīgu sakņu un kupla lapojuma veidošanos.

Lietošana: laistīšanai pievienot 2½ vāciņus, apsmidzināšanai 2 vāciņus uz 10l ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2x nedēļā. Iesakām lietot kopā ar “VITO Calcium”.

 

 

VITO – 2 AUGU BARĪBA ZIEDĒŠANAS PERIODAM (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Veicina ziedēšanas perioda optimālu norisi un bagātīgu ziedēšanu.

Lietošana: laistīšanai pievienot 2½ vāciņus, apsmidzināšanai 2 vāciņus uz 10l ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2x nedēļā. Iesakām lietot kopā ar “VITO Calcium”.

 

 

VITO – 3 AUGU BARĪBA NOGATAVOŠANĀS PERIODAM (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Veicina bagātīgas ražas veidošanos un optimālu nogatavošanos.

Lietošana: laistīšanai pievienot 2½ vāciņus, apsmidzināšanai 2 vāciņus uz 10l ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2x nedēļā. Iesakām lietot kopā ar ‘VITO Calcium”.

 

 

VITO CALCIUM – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml iepakojumā)

Slāpekļa minerālmēsli ar kalciju palīdz uzturēt optimālu lapojumu un ražas veidošanos, samazina slimību attīstību. Samazina sakņu augšanas traucējumus. Veicina kālija un magnija uzņemšanu optimālai augšanai. Paildzina dārzeņu un augļu uzglabāšanas laiku.

Kvalitatīvu ražu nav iespējams iegūt bez optimāla kalcija nodrošinājuma. Kalcija trūkums izsauc ziedu nokalšana, dārzeņi, augļi un ogas zaudē garšu un uzglabāšanas laikā ātri sapūst.

Lietošana: laistīšanai pievienot 1½ vāciņus uz 10L ūdens. Apsmidzināšanai 3 vāciņus uz 10l ūdens. Apmaisīt un izlietot 8 stundu laikā. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2x nedēļā. Apsmidzināt 1 x 2 nedēļās. Iesakām lietot kopā ar VITO Tomātiem, Gurķiem, Skujeņiem pēc to lietošanas rekomendācijām.

 

 

VITO – AUGU BARĪBA SKĀBUMU MĪLOŠIEM AUGIEM (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti augiem, kuri prasa augsni ar īpaši skābu vides pH: skujeņiem, viršaugiem, papardēm, dzērvenēm, krūmmellenēm, rododendriem, hortenzijām, acālijām, bromēlijām, dekoratīviem skujkokiem u.c. Tās prasa šauru slāpekļa un kālija attiecību, amonija formas slāpekli, kā arī maz kalcija. Var izmantot arī mauriņu mēslošanai.

Lietošana: laistīšanai pievienot 2½ vāciņus uz 10l ūdens. Labākam rezultātam iesakām pievienot sagatavotajam šķidrumam ½ vāciņa “VITO Calcium”.

 

 

 

 

VITO SKUJEŅIEM – AUGU BARĪBA (pieejams 1,5 l iepakojumā)

Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti visa veida skujeņiem, viršaugiem, papardēm, kā arī dzērvenēm, krūmmellenēm, rododendriem, hortenzijām.

Lietošana: laistīšanai pievienot 2 vāciņus uz 10 L ūdens. Apsmidzināšanai pievienot 1½ vāciņus uz 10 L ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2 x nedēļā. Labākam rezultātam  iesakām pievienot sagatavotajam šķidrumam ½ vāciņa VITO Calcium.

 

 

VITO GURĶIEM – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml un 1,5 l iepakojumā)

Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti gurķiem, kabačiem, ķirbjaugiem.

Lietošana (500 ml iepakojums): laistīšanai pievienot 2 vāciņus, apsmidzināšanai 1½ vāciņus uz 10 L ūdens. Lietot  1x nedēļā, segtās platībās 2 x nedēļā. Labākam rezultātam iesakām pievienot sagatavotajam šķidrumam 1 vāciņu VITO Calcium.

 

 

VITO TOMĀTIEM – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml un 1,5 l iepakojumā)

Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti tomātiem, paprikai, pākšaugiem.

Lietošana (500 ml iepakojums): laistīšanai pievienot 2½ vāciņus, apsmidzināšanai 2 vāciņus uz 10l ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2x nedēļā. Labākam rezultātam  iesakām pievienot sagatavotajam šķidrumam 1 vāciņu VITO Calcium.

 

 

VITO ZIEDIEM – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti visa veida siltumnīcas puķu stādiem, dārza puķēm, istabas un balkona puķēm. Produkts paredzēts ziedu piebarošanai visas sezonas garumā, ietverot puķu stādu audzēšanu siltumnīcās, balkonu un dārza puķu kopšanu. Specifiskās augu barības lietošana stādu audzēšanas periodā, veicinās to labāku un ātrāku attīstību.

Lai uzturvielas būtu pieejamas augu saknēm, būtisks faktors ir augšanas substrāta skābums, ko ietekmē kaļķa daudzums laistāmajā ūdenī. Tāpēc VITO Ziediem ir skābinošs mēslojums, kas neitralizēs kaļķaino krāna ūdeni.

Jāatceras, ka stādu saknes var būt jutīgas uz augstas koncentrācijas ķīmisko mēslojumu šķīdumiem. Tāpēc VITO Ziediem ir sabalansēts mēslojums ar rūpīgi izstrādātu koncentrāciju, kas satur visus nepieciešamos makro un mikro elementus augu augšanai ilgtermiņā.

Lietošana: pievienot 2 ½ vāciņus uz 10 l ūdens. Lietot 1x nedēļā, segtās platībās 2 x nedēļā.

 

 

VITO ORHIDEJĀM – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. VITO orhidejām ir speciāli izstrādāts, izvērtējot orhideju audzēšanas specifiku. Lai uzturvielas būtu pieejamas auga saknēm, būtiskākais faktors ir augšanas substrāta skābums, ko ietekmē kaļķa daudzums laistāmajā ūdenī. Tāpēc VITO orhidejām ir skābinošs mēslojums, kas neitralizēs kaļķaino krāna ūdeni.

Jāatceras, ka orhideju saknes slikti panes augstas koncentrācijas ķīmisko mēslojumu šķīdumus. Tāpēc VITO orhidejām  ir sabalansēts mēslojums ar rūpīgi izstrādātu koncentrāciju, kas satur visus nepieciešamos elementus auga augšanai ilgtermiņā. Mikroelementi mēslojumā ir helātu formā, kas padara tos augiem viegli uzņemamus.

Lietošana: Laistīšanai un apsmidzināšanai pievienot 5ml VITO Orhidejām 1 l ūdens. Šķīdumam iesakām pievienot 2 ml VITO Calcium. Sajaukt un izlietot 8 stundu laikā. Laistīt 1x 2 nedēļās. Piebarot caur lapām apsmidzinot 1x mēnesī. (5 ml=viena tējkarote).

 

 

VITO UNIVERSAL – AUGU BARĪBA (pieejams 500 ml iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Piemēroti dārzeņu, augļu, ogu kultūrām, ziediem.

Lietošana: laistīšanai pievienot 3 ½ vāciņus uz 10 l ūdens. Apsmidzināšanai 2 vāciņus uz 10 l ūdens. Lietot 1 x nedēļā, segtās platībās 2 x nedēļā.

 

 

VITO pilnmēslojums dārzeņiem un puķēm (pieejams 520 g , 1 l, 1,5 l un 5l iepakojumā)

Kompleksie NPK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. Lieto atšķaidot ar ūdeni, augu barošanai caur saknēm atklātās vai segtās platībās un hidroponikai.

Sastāvs: kopējais slāpeklis, ūdenī šķīstošais fosfors, ūdenī šķīstošais kālijs, dzelzs, mangāns, cinks.

Minerālmēslojums satur arī magniju, boru, molibdēnu, varu.

Plašāk par VITO sortimentu: