Vēsture

AS Spodrība pirmsākumi ir meklējami 1921. gadā, kad Rīgā tika dibināta sabiedrība apavu krēma ražošanai „Mednis un biedri”. 1927.gadā, izstādē Parīzē, apavu krēms ieguva Grand-Prix balvu par izciliem sasniegumiem. Pagājušā gadsimta 20.gadu beigās šo krēmu lietoja aptuveni 80% Latvijas iedzīvotāju, un to joprojām ražo Spodrība, protams, pilnveidotu un uzlabotu atbilstoši mūsdienu prasībām.

Ķīmiskā fabrika J. A. Mednis un Biedri

1941.gadā, apvienojot un nacionalizējot vairākas fabrikas, izveidoja fabriku SPODRĪBA.

1960.gadā fabrikas ražotnes pārvietoja uz Dobeli, kur veco dzirnavu teritorijā tika uzceltas jaunas rūpnīcas ražotnes un administrācijas telpas.

1974.gadā rūpnīca SPODRĪBA, kurā tolaik strādāja aptuveni 550 strādājošo, tika iekļauta apvienībā „Latvbithim”, kas bija PSRS mēroga uzņēmuma “Sojuzbithim” sastāvdaļa.

1994.gadā tika uzsākts Valsts privatizācijas process, kura rezultātā rūpnīca SPODRĪBA kļuva par akciju sabiedrību.

2005.gadā AS Ķīmiskā rūpnīca „Spodrība” piesaistīja investorus no Īslandes, kas ļāva palielināt uzņēmuma apgrozījumu.

2006.gadā Īslandes investori nopirka rūpnīcu.

2007.gadā Spodrība savu produkciju sāka tirgot ar jaunu logotipu “Seal”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē ronis, kas jau izsenis ir bijis ūdens, tīrības un neskartas dabas simbols. Ronis bija arī iepriekšējā Spodrības zīmola simbols.

2012.gadā AS Ķīmiskā rūpnīca „Spodrība” nosaukums tika mainīts uz AS „SPODRĪBA”.

Sadzīves ķīmijas un kosmētikas ražotāja AS Spodrība vēsturiskā produkcija

Cauri gadu desmitiem ražoto produktu sortiments ir paplašināts un pilnveidots. Šobrīd rūpnīca piedāvā dažādus tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus mājai, apģērbiem un apaviem, dārzkopībai un citus saimniecības līdzekļus, dažādos iepakojumos. Pašlaik Spodrība ir lielākais mājķīmijas ražotājs Latvijā. Uzņēmums ražo arī ķermeņa kopšanas līdzekļus un plāno attīstīt plašāku kosmētikas ražošanu.