Vēsture

AS Spodrība pirmsākumi ir meklējami 1921. gadā, kad Rīgā tika dibināta sabiedrība apavu krēma ražošanai „J.A. Mednis un biedrs”. 1927. gadā, izstādē Parīzē, apavu krēms ieguva Grand-Prix balvu par izciliem sasniegumiem. Pagājušā gadsimta 20. gadu beigās šo krēmu lietoja aptuveni 80% Latvijas iedzīvotāju.

Ķīmiskā fabrika J. A. Mednis un Biedri

Sākotnēji ražošana iedalījās trīs nodaļās:

  • Farmaceitiskajā (nodarbojās ar ārstniecības preparātu izgatavošanu ampulās);
  • Ārstniecības augu (veica vietējo ārstniecības augu pārstrādi);
  • Ķīmiski–tehniskajā (izgatavoja dažāda veida spodrināšanas un ādas izstrādājumu kopšanas līdzekļus).

 

 

Spodrība vēsture

1940. gadā, apvienojot un nacionalizējot vairākas fabrikas, izveidoja fabriku SPODRĪBA. 

1960. gadā fabrikas ražotnes pārvietoja uz Dobeli, kur veco dzirnavu teritorijā tika uzceltas jaunas rūpnīcas ražotnes un administrācijas telpas.

1974. gadā rūpnīca SPODRĪBA, kurā tolaik strādāja aptuveni 550 strādājošo, tika iekļauta apvienībā „Latvbithim”, kas bija PSRS mēroga uzņēmuma “Sojuzbithim” sastāvdaļa.

1994. gadā tika uzsākts Valsts privatizācijas process, kura rezultātā rūpnīca SPODRĪBA kļuva par akciju sabiedrību.

2005. gadā AS Ķīmiskā rūpnīca „Spodrība” piesaistīja investorus no Īslandes, kas ļāva palielināt uzņēmuma apgrozījumu.

2006. gadā Īslandes investori nopirka rūpnīcu.

2007. gadā Spodrība savu produkciju sāka tirgot ar jaunu logotipu “Seal”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “ronis”, kas jau izsenis ir bijis ūdens, tīrības un neskartas dabas simbols. Otra “Seal” nozīme ir “zīmogs”, kas pauž vēsturisko zīmola nozīmi un simbolizē uzņēmuma produktu kvalitāti un pārbaudītas vērtības.

2012. gadā AS Ķīmiskā rūpnīca „Spodrība” nosaukums tika mainīts uz AS „SPODRĪBA”.

 

 

Sadzīves ķīmijas un kosmētikas ražotāja AS Spodrība vēsturiskā produkcija

Cauri gadu desmitiem ražoto produktu sortiments ir paplašināts un pilnveidots. Šobrīd uzņēmumam ir divi attīstības virzieni:

  • Zīmols “Seal” – augstas kvalitātes sadzīves ķīmijas ražošana. Sortimentā ietilpst tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi mājai un apģērbiem, dārzkopībai un citi saimniecības līdzekļi. Pašlaik AS Spodrība ir lielākais sadzīves ķīmijas ražotājs Latvijā.
  • Zīmols “Seal Cosmetics” – kvalitatīvu kosmētikas produktu ražošana par konkurētspējīgām cenām. Spodrība jau 50 gadus ražo ķermeņa kopšanas līdzekļus un plāno attīstīt plašāku kosmētikas ražošanu arī tuvākajā nākotnē.