Uzņēmums

Kvalitāte un pieredze kopš 1921. gada

AS SPODRĪBA ir lielākais sadzīves ķīmijas un kosmētikas līdzekļu ražotājs LaAS Spodrība rūpnīcatvijā. Tā pirmsākumi meklējami jau 1921. gadā. Uzņēmums uzkrājis vairāk nekā 90 gadu pieredzi un veiksmīgi izstrādājis produktus, kas ieņem nozīmīgu vietu daudzu pircēju mājās. Tiek piedāvāts ļoti plašs produktu klāsts, kas ietver sevī vairāk nekā 200 dažādus sadzīves ķīmijas un kosmētikas produktus.

Spodrība ir viens no tiem uzņēmumiem Latvijā, kas ir izturējis pārmaiņu laikus, saglabājis uzņēmuma darbību un veiksmīgi uzsācis attīstības un izaugsmes procesu. 2007. gadā Spodrība ieviesa jaunu zīmola nosaukumu “Seal”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “ronis”, kas jau izsenis ir bijis ūdens, tīrības un neskartas dabas simbols. Otra “Seal” nozīme ir “zīmogs”, kas pauž vēsturisko zīmola nozīmi un simbolizē uzņēmuma produktu kvalitāti un pārbaudītas vērtības.

 

Izaugsme

2012. gadā Spodrība kļuva par pirmo uzņēmumu Baltijā, kas ražo ekoloģiskus tīrīšanas un kosmētikas līdzekļus, to izstrādē vadoties pēc Eiropas Savienības oficiālā ekomarķējuma “Ecoflower” izvirzītajiem ekoloģiskajiem kritērijiem, kas apliecina produktu atbilstību augstākajiem vides standartiem. Produktus atzinusi arī Latvijas Astmas un alerģijas biedrība.

Uzņēmums tiecas būt atbildīgs un kvalitāti izvirza kā svarīgāko priekšnosacījumu produktu ražošanā, ikdienas darbā, sadarbībā un savstarpējās attiecībās. Spodrība strādā saskaņā ar starptautisko standartu ISO 9001 un ISO 14001 prasībām un ievēro Labas Ražošanas Prakses (GMP) vadlīnijas.

 

Sertifikāti un nominācijas

Par uzņēmuma zaļo un inovatīvo domāšanu liecina arī saņemtie sertifikāti un nominācijas: Seal zaļākais zīmols

 • 2. vieta “Eksporta un Inovācijas balva 2012” kategorijā “Inovatīvākais produkts”
 • „Zviedrijas Biznesa gada balva 2012”
 • ES Ekomarķējuma sertifikāti
 • „Veselības gada balva 2013”
 • “Latvijas eksportprece 2015”
 • 2. vieta “Eksporta un Inovācijas balva 2016” kategorijā “Importa aizstājējprodukts”
 • “Latvijas zaļākais zīmols” 3 gadus pēc kārtas iegūtas godalgotās vietas pirmajā trijniekā (2016.-2018.)

Spodrība regulāri iesaistās sociālajos, sporta, izglītības un labdarības pasākumos, atbalstot bērnus, jauniešus un maznodrošinātās ģimenes dažādu projektu ietvaros.

 

Misija, vīzija un vērtības

Cauri laikiem ir izkristalizējušās vērtības, uz kurām tiek balstīta arī tālākā virzība: Seal Eco ražotne

 • Produktu izstrādāšana atbilstoši klientu vēlmēm un vajadzībām;
 • Kvalitatīvi un videi draudzīgi produkti par konkurētspējīgu cenu;
 • Tradīciju saglabāšana, tās pielāgojot mūsdienīgām ražošanas metodēm;
 • Pieredze un attīstība produktu izstrādē;
 • Saliedētība un komandas gars

Spodrības misija ir radīt kvalitatīvus produktus par konkurētspējīgu cenu, nodrošinot cilvēkiem ērtu un patīkamu ikdienu, rūpējoties par sevi, savu māju un apkārtējo vidi.

Spodrības vīzija ir kļūt par vienu no vadošajiem augstas kvalitātes sadzīves ķīmijas un kosmētikas ražotājiem Eiropas tirgū.