AS „SPODRĪBA” jaunā preču zīme „Eco Seal for Nature” tiek atzīta par „Gada preču zīmi pasaulei”

Lai godinātu uzņēmumus, kas saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības un uzņēmuma ilgtermiņa konkurētspēju, LR Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības (LTRK) kamera 2013.gadā ir nodibinājušas apbalvojumu „GADA PREČU ZĪME”.

Latvijas tēlu veido uzņēmēji, kas veicina Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību un popularizē Latvijas preces vai pakalpojumus. „GADA PREČU ZĪMES” apbalvojuma mērķis ir veicināt Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību un arvien jaunu uzņēmēju izpratnes veidošanos par rūpnieciskā īpašuma aizsardzības nepieciešamību.

Piektdien 26.aprīlī – Pasaules intelektuālā īpašuma dienā, Patentu valdes zālē notika apbalvojuma „GADA PREČU ZĪME” pasniegšanas ceremonija. AS “SPODRĪBA” ekoloģiskā mājas tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu līnija “Eco Seal for Nature” tika atzīta par „GADA PREČU ZĪMEI – PASAULEI”.

Ceremonijā piedalījās un uzvarētājus sveica tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Patentu valdes un LTRK izveidotās kandidātu vērtēšanas žūrijas locekļi un augstākā vadība, kā arī lūgtie viesi. Tieslietu ministrs J.Bordāns: „Šī diena, 26.aprīlis – Pasaules intelektuālā īpašuma diena – radošajām industrijām ir kā Jaunais Gads! Preču zīme, starp kurām Latvijas izcilniekus šodien apbalvojam, ir vēl viena vērtība, kas aizsargā un popularizē produktu, tādēļ uz šo balvu raugos kā ieguldījumu nākotnē. Novēlu, lai šis apbalvojums pats par sevi kļūst par Latvijas zīmolu!”

Patentu valdes direktora p.i. G.Ramāns: „Mūsu apbalvojums un tam līdzīgie reklamē Latvijas rūpniecības pārstāvju, to ražotās produkcijas un sniegto pakalpojumu labās un vērtīgās īpašības. Ceru, ka šo svinīgo ceremoniju izdosies iedibināt kā mūsu visu ar nepacietību gaidītu ikgadēju pasākumu!”

LTRK viceprezidents, pretendentu vērtēšanas žūrijas komisijas vadītājs A.Rostovskis: „Žūrijas komisijas darbs, izvērtējot pieteikumus un izšķiroties par labākajām preču zīmēm, nebija viegls, jo īpaši nominācijā „Gada preču zīme – pasaulei”. Laureāti, ko šodien redzat savā priekšā, balvu godam pelnījuši – brīvais tirgus, citvalstu konkurenti būs tie, kas diktēs mūsu uzvarētāju panākumus starptautiskajā – pasaules eksporta – kartē.”

Apbalvojumam kopumā tika pieteiktas simts 2012.gadā reģistrētas preču zīmes. Apbalvojuma saņēmēji tika noskaidroti, ņemot vērā balsojuma Patentu valdes interneta vietnē rezultātus (50%), kā arī Patentu valdes un LTRK pārstāvju žūrijas komisijas balsojumu (50%).  Apbalvojumu par „GADA PREČU ZĪMI – LATVIJAI” saņēma SIA “Enogam” higiēnas preces “Magone”.

Ar “Eco Seal for Naure” produktu līniju AS “SPODRĪBA nāca klājā 2012.gada septembrī. Produktu līnija ietver 9 ekoloģiskus mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus: ECO veļai universāls, ECO veļai krāsainai, ECO veļai melnai, ECO balzams traukiem, ECO universāls, ECO vannas istabai, ECO grīdai, ECO WC un ECO krēmziepes. Jaunie produkti nesatur fosfātus, krāsvielas, alergēnus un citas kaitīgas piedevas, to mazgājošās vielas bioloģiski sadalās. Jaunie mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi ir koncentrēti un augsti efektīvi, kas samazina to lietošanas izmaksas un ietekmi uz vidi. 2013.gada martā produktu līnijas „Eco Seal for Naure” trauku mazgāšanas līdzekļi saņēma Eiropas Savienības oficiālo sertifikātu „Ekopuķīte”, kas tiek piešķirts tikai augstākās kvalitātes eko produkcijai. Drīzumā arī pārējie „Eco Seal for Naure” līnijas produkti pakāpeniski tiks sertificēti.

“Eco Seal for Naure” produktu līnija 2012.gadā saņēma „Zviedrijas Biznesa gada balvu” kategorijā „Vides balva” par ieguldījumu videi draudzīgu risinājumu ieviešanā, kas sabiedrībā veicina „zaļo” domāšanu un ekoloģisku produktu patēriņu, kā arī „Eksporta un inovācijas balvu” nominācijā „Inovatīvākais produkts” – 2. vietu par labiem rezultātiem radot jaunus un inovatīvus produktus.