AS „SPODRĪBA” ekoloģiskajiem ECO SEAL FOR NATURE produktiem iegūst ES oficiālo marķējumu „Ekopuķīte”.

eu ecolabel 002AS „SPODRĪBA” ir pirmais ražotājs Baltijā, kas iesniedzis pieteikumu Vides pārraudzības valsts birojam par Eiropas Savienības (ES) oficiālā ekomarķējuma piešķiršanu jaunajai produktu līnijai ECO SEAL FOR NATURE, ar kuru klajā uzņēmums nāca 2012.gada septembrī.

Lai produkti būtu atpazīstami visā Eiropas Savienībā (ES), AS „SPODRĪBA” vadība pieņēma lēmumu ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijas izstrādē vadīties pēc ES oficiālā ekomarķējuma „EU Ecolabel” izvirzītajiem ekoloģiskajiem kritērijiem. Tie apliecina preču atbilstību augstākajiem vides standartiem. Produkti ir videi draudzīgi visā to dzīves cikla laikā – no ražošanas līdz nonākšanai atkritumos.

 „EU Ecolabel” marķējuma sertifikāts AS „SPODRĪBA” tika pasniegts svinīgā ceremonijā piedaloties Vides pārraudzības valsts biroja un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem, kā arī Valsts sekretāram Aleksandram Antononovam. Pasākums notika šodien – šī gada 22.martā.

Pasniedzot sertifikātu, VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs pauda gandarījumu, ka uzņēmēji Latvijā arvien vairāk domā par ilgtspējīgu darbību. Savukārt par vides aizsardzību domā ne tikai mīlestības pret dabu dēļ, bet redz tajā arī ekonomisko pamatojumu, ka „zaļā” ražošana var būt efektīva.

Eko marķējumu piešķir tikai tādiem produktiem, kuriem ir rūpīgi izvērtēti deviņi kritēriji, stāstīja Vides pārraudzības valsts biroja direktors Arnolds Lukševics. Šie produkti apliecina, ka nav obligāti visam jābūt krāsainam, ar milzīgu iepakojumu. Pēc viņa domām startēšana eko produkcijas jomā uzņēmumam sniegs lielu pieredzi, bet patērētājus mācīs izmantot videi draudzīgus produktus.

Pirmie no ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijas „EU Ecolabel” marķējumu saņema trauku mazgāšanas līdzekļi – „ECO balzams traukiem” un „ECO traukiem”. Pakāpeniski arī pārējie 9 produkti (ECO universāls, ECO vannas istabai, ECO grīdai, ECO WC, ECO veļai universāls, ECO veļai krāsainai, ECO veļai melnai, ECO krēmziepes un ECO ziepes) tiks pieteikti ES oficiālā ekomarķējuma piešķiršanai.

AS “SPODRĪBA” direktore Baiba Megre-Ansviesule informēja, ka ideja par eko līnijas ražošanu radusies pirms trim gadiem, esot tirgus izpētes braucienā Skandināvijā, kad uzņēmums sapratis, ja vēlas attīstīt uzņēmuma eksportspēju šo valstu virzienā, jāseko tirgus tendencēm un jārada jauna, augstas kvalitātes produktu līnija, kas izstrādāta pēc oficiāliem ekomarķējuma kritērijiem. “Tas mums bija pamudinājums būt par celmlaužiem Baltijas valstīs un rādīt piemēru, ka arī Latvijā mēs rūpējamies par savu veselību un vidi,” sacīja uzņēmuma direktore. Viņa atklāja, ka šogad visai ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijai ir plānots iegūt „Ekopuķītes” sertifikātus.

Radot mājas kopšanas un tīrīšanas līdzekļu ECO SEAL FOR NATURE līniju, AS „SPODRĪBA” ir izdevies apvienot ekoloģiski draudzīgu sastāvu ar īpašībām, kas šos produktus padara par uzticamiem un efektīviem palīgiem ikvienā mājā. Jaunie produkti radīti, lai saudzētu cilvēkus un vidi. Tie ir solis pretī mūsdienīgai un zaļai domāšanai. Produkti nesatur krāsvielas, fosfātus, alergēnus un liekus konservantus.

AS „SPODRĪBA” izsaka lielu pateicību visiem sadarbības partneriem – Astmas un Alerģijas biedrībai, Pasaules Dabas fondam, valsts institūcijām un asociācijām, medijiem, kā arī klientiem un patērētājiem par videi un cilvēkiem draudzīgu izvēli, atbalstot ECO SEAL FOR NATURE projektu.